Hakkımızda

Şahinbey Kadın Kooperatifi’nin kuruluşu, Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen PEP Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı kapsamında; Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ),Welthungerhilfe (WHH ) ve Şahinbey Belediyesi tarafından desteklenmiştir.

Kooperatifimiz farklı milletlerden 26 kadın üretici ile dayanışma içinde profesyonel ve hijyenik koşullarda üretim yapmakta ve tohumdan sofralara kadar olan süreçleri takip ederek sağlıklı ürünler üretmektedir.

Şahinbey Kadın kooperatifi, toplumda dezavantajlı konumda bulunan kadın bireylerden kurulmuş olup, kadınların güçlenmesini, ekonomiye kazandırılmasını ve onların sorunlarına ortak çözümler üretilmesini sağlamaktadır.

Kooperatifimiz ticari bir işletme olmasının yanı sıra, kadın bireylerin kendi başlarına üstesinden gelemedikleri zorlukları aşmak için bir araya geldikleri dayanışma çemberi olmaktan gurur duyuyor.

Kooperatifimiz bünyesine üretilen her bir ürün uzman gıda mühendis ve teknikerlerin denetimi ile mevsimine göre en iyi teknolojiler kullanılarak büyük bir titizlikle işlenmekte, hijenik koşullarda paketlenerek sağlıklı ortamlarda saklanmaktadır.

Üretimde kullanılan hammadeler, sağlıklı koşullarda üretim yapan çiftçilerden ve üreticilerden direk temin edilmekte ve burada sağlanan maliyet kazancı ise tüketiciye sunulan fiyatlara yansıtılmaktadır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...